Ian Somerhalder

11. april 2013 at 8:56 | Lee |  Filmy&seriály
Ian Joseph Somerhalder

Narodil se 8. prosince 1978 v Covingtonu v Louisianě (USA)
Jeho otec Robert, stavební podnikatel, je anglicko-francouzského původu.
Jeho matka Edna, masážní terapeutka, má předky v Irsku.

Sourozenci: Robert ,,Bob" Somerhalder, Robyn Somerhalder
Přítelkyně: Kate Bosworth, Nicki Hilton, Maggie Grace, Megan Auld, Nina Dobrev

Již v deseti letech se stal modelem. Procestoval celý svět a předváděl modely značek: Calvin Klein, American Eagle Outfitters, Dolce & Gabbana, Versace, Guess.

Teprve po té zakotvil na vysoké škole a zkusil se věnovat herectví. Až náhodný objev v tuctovém komparzu ho katapultoval do filmových rolí.Objevil se v několika seriálech a filmech např. Ztraceni (LOST) je pro něj největší příležitostí a zážitkem. Už jen proto že se při natáčení dal dohromady s Maggie Grace.

Zajímavosti
Příjmení Somerhalder získal od svého adoptivního pradědečka. Jeho biologický pradědeček - zámožný anglický velkostatkář, přivedl do jiného stavu jednu ze svých milenek. Zaplatil přistěhovaleckému pracovníkovi za to, že si tuto ženu vezme a dá dítěti příjmení.

Ian nerad mluví o své práci modela, protože by si mohli lidé mysliet ,že je jen pěkná tvárička. Rád hraje fotbal a baseball. Ian a jeho sourozenci vlastní pizzerii v Idahu.

Ztraceni
Boone Carlyle byl dalším zachráněných z přední části letadla společnosti Oceanic a také nevlastním bratrem Shannon. Pokusil se stát dalším vůdcem ztracených na strově ale neuspěl, protože byl příliš ukvapený a také mladý. Přesto se stal Lockovým pomocníkem a vzniklo mezi nimi silné pouto. Boone byl na ostrově 41 dní než podlehl zraněním způsobeným pádem ze stromu. Podle Locka byl Boone obětí, kterou si ostrov vyžádal.

The Vampire Diaries
The Vampire Diaries V tomto americkém seriálovém hitu hraje postavu upíra Damona Salvatore. Při natáčení se seznámil se svou nynější partnerkou, Ninou Dobrev. Damon v seriálu vystupuje nejdřív jako záporný hrdina, ale postupem času se z lásky k Eleně mění v lepšího... Podle různých anket je v TVD nejoblíbenější postavou.

Filmografie

Policie z New Orleans (1996)
Znovu na světě (1999)
Young Americans (2000)
Kriminálka Las Vegas (2000)
Anatomy of a Hate Crime (2001)
Smallville
Pravidla vášně (2002)
Kriminálka Miami (2002)
Fearless (2004)
V rukách nepřítele (2004)
The Old Man and the Studio (2004)
Lost (2004)
Pulse (2006)
Marco Polo (2007)
The Vampire Diaries (2009)


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama