September 2011

Věštění pomocí kostek domina

30. september 2011 at 15:11 | May:) |  Věštění
Jde o dřevěné obdélníčky rozdělené na dvě poloviny. V každé polovině se vyskytuje počet bodů od 1 - 6. Některé mají poloviny prázdné. Sada obsahuje 28 kostiček v různých kombinacích. V Indii a v Číně se stále ještě z Domina věští. U nás tato metoda není moc rozšířená. Její vznik se datuje zhruba do 12. století př. n. l., kdy se Domino používalo jen na věštění a ne tak jako dnes spíš ke hře.

Postup:
1. Dominové kostičky otočte lícem dolů a řádně je zamíchejte. Položte otázku a vytáhněte tři kostky, které položíte lícem nahoru.
2. První tažená kostička se vztahuje k minulosti, druhá k přítomnosti a třetí k budoucnosti ve vztahu k položené otázce.

Zajímavé typy věštění :o)

28. september 2011 at 10:35 | May:) |  Věštění
Věštba z vejce
1. Do vhodné skleničky nalijte vodu, asi do tří čtvrtin.
2. Oddělte bílek a žloutek. Bílek vpusťte do sklenice s vodou a jemně zakružte, aby se směs trošku promíchala.
3. Počkejte, až se hladina zklidní. Bílek ve sklenici utvoří různé tvary. Potom podle symboliky čteme z tvarů tak, jako o Vánocích když lijeme olovo.
Věštba z knih
1. Vyberte si knihu, kterou máte nejraději, měla by být trochu silnější. Často se používá Bible nebo díla klasiků (Homér, Shakespeare …), ale pokud máte v oblibě nějakou "vaší" knížku, je to lepší.
2. Zavřete oči. Soustřeďte se na otázku. Knížku přitom držte oběma rukama. Potom můžete postupovat dvěma způsoby:
A) Naslepo otevřít knížku, otevřít oči a první slova, větu co vidíte přečíst, jsou zároveň odpovědí na vaši otázku.
B) Otevřít naslepo knihu, vložit do ní prst, otevřít oči a přečíst si co je pod prstem napsáno - celou větu. To je odpověď na vaši otázku.
3. Je dobré si odpověď někam zapsat, protože si můžete po čase zkontrolovat, jestli se věštba splnila. Je to taky vhodné pokud nedokážeme odpověď ihned na místě rozluštit. Správný význam nám potom může problesknout hlavou prakticky kdykoliv. Proto je důležité se nad odpovědí zamyslet.

Návštěvnost 1.1

27. september 2011 at 7:18 | May:) |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden(19. 9. 2011 - 25. 9. 2011) je:
Pondělí: 23
Úterý: 11
Středa: 14
Čtvrtek: 11
Pátek: 13
Sobota: 12
Neděle: 18

Celkem: 102

Děkuju, že sem aspoň někdo chodí přes sníženou aktivitu..:)*

Věštění pomocí kyvadla

19. september 2011 at 14:00 | May:) |  Věštění
Kyvadlo se velmi dobře hodí jako magická pomůcka. Používání kyvadla k věštění se říká radiestézie. Může otestovat sílu energetických polí a magického příslušenství a může fungovat jako prostředník k navázání kontaktu s duchovními bytostmi. K práci se používá kyvadlo většinou 12-15 cm dlouhé. Kyvadlo může být z jakéhokoliv materiálu a může mít různé velikosti. Provázek může být libovolně veliký. Kyvadlem může být vlastně prakticky cokoliv co má uprostřed otvor a dá se zavěsit. Takovým nejznámějším "domácím" kyvadlem je asi prstýnek na niti či dlouhém vlasu. Nit nebo vlas se omotávají kolem prstu - ukazováčku, tak, aby měla nit (vlas) i s kyvadlem délku asi 15 - 20 cm. Někteří radiestézové používají věštění v medicíně. Kyvadlo se pohybuje nad postiženými místy lidského těla a radiesthet čte z pohybů kyvadla místo a diagnózu z choroby. Říká se, že pomocí kyvadla jde rovněž stanovit začátek nemoci a navrhnout preventivní léčbu. Kyvadlo lze držet i nad vzorkem moče a krve dokonce i nad fotografií nemocného. Používá se také na hledání vody, sledování stopy, pátrání po ztraceném předmětu. Pravděpodobně nejběžnější aplikací je stanovení pohlaví nenarozeného dítěte, zda jsem udělal to a to dobře, je toto správný postup, atd. Prostě položením otázky, na kterou se dá odpovědět ANO nebo NE s pomocí tabulky.

Věštění z run

15. september 2011 at 14:00 | May:) |  Věštění
Za dávných časů putovali vykladači a vykladačky run od města k městu a nahlíželi za pomocí runových kamenů do osudů lidí. Oblékali se do zvířecích kůží a modrých plášťů zasvěcených bohu Odinovi. Odin byl pán smrti i znovuzrození, visel devatero dní na stromu světa, jehož jméno je Yggdrasil a obětoval své oko Mirimovi, strážci studnice moudrosti, aby získal runy. I dnes vzývají věštci Odinovo jméno, aby jim pomáhal při vrhu a čtení run.
Runy lze vykládat různými způsoby. Jsou-li runy vzhůru nohama je na nich někdy vidět jiný znak. Říká se jim obrácené runy. Taková runa má jiný význam, než když leží správné poloze. Soudí se, že obrácené runy jsou negativní. Obrácená runa nám však neukazuje problémy, ale jejich řešení nebo vyvarování. Na každou runu by se spíše mělo pohlížet podle toho, co nám chce povědět, než v ní hledat negativní aspekt.

Hlas prosím

12. september 2011 at 14:45 | May:) |  Actual
Čáute. Prosím všechny o hlas pro May:) - The Vampire Diaries >>TADY<< v druhém kole SONS :) Děkuju.. hlasy oplácím :)

Avril Lavigne - Wish You Were Here

12. september 2011 at 14:38 | May:) |  Hudba
Čáute.. :) V poslední době mám nějak náladu na pomalejší, smutnější písničky.. nevím čím to.. :D zase nějaké depkařské období.. no co už.. :D Líbí písnička/ video? :)

Věštění

12. september 2011 at 14:30 | May:) |  Věštění
Ve starých civilizacích se rodili věštci/věštkyně, kteří dokázali číst ve zvířecích vnitřnostech, z vody, čajových lístků, oblohy, kostí, a z nich viděli i budoucnost.
Věřili v události na Zemi, které předpověděli a určili nebeští bohové.
Nic ve vesmíru nebylo náhodné. Každá událost byla pro věštce přirozenou součástí vesmírného vzorce a bylo možné podle nich určovat budoucnost.
Později se v Evropě cikánky a venkovanky staly adeptkami ve věštění a některé z jejich metod se používají dodnes.

Věštění z pomocí povrchů odrážejících obraz
Obecně řečeno jde o věštění, které spočívá v tom, že věštec se snaží odhalit budoucnost z obrazců, které se objeví v zrcadlících površích. V praxi se setkáváme se širokou škálou předmětů a povrchů - voda, sklo, leštěné kovy, drahokamy. Věštění ze zrcadla je další formou tohoto druhu věštění. Nejoblíbenější je však věštění z křišťálu. Tzv. crystalomanie. Křišťálové koule jsou známy zhruba od 5. století, ale byly také používány kmeny Mayů a Inků, severoamerickými Indiány, australskými domorodci a kmeny na Borneu, Nové Guinei a na Madagaskaru

Návštěvnost 1.0

12. september 2011 at 14:28 | May:) |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (5.9. 2011 - 11.9. 2011) je:
Pondělí: 23
Úterý: 16
Středa: 12
Čtvrtek: 11
Pátek: 10
Sobota: 14
Neděle: 17

Celkem: 103

Děkuju.. :))*

Pozastavení!

10. september 2011 at 10:39 | May:) |  Actual
Čáute.. :) jak se máte? :D Já se mám úplně dokonale, konečně jsem na střední - na zdravce a je to tam skvělý! :) Ve třídě fain lidi, učitelé ujdou a skoro každou hodinu brečím smíchy (až na tělák, ten mě ničí no) :D a to je tak trochu důvod pozastavení.. je škola, zase chodím do hudebky a taky musím stíhat kámoše.. a ostatní.. mám toho teď děsně moc.. tákže proto pozastavuju na dobu neurčitou. No.. prosím affska o pochopení a omluvte mě prosím z kontrol a nemažte si mě..asi to nestíhání každý zná :) no užívejte života..:)