[1] Drahé kameny

9. august 2011 at 0:15 | May:) |  Drahé kameny&bylinky

Co udělat před použitím polodrahokamů
Před použitím by se měly kameny očistit, protože vám nejen dávají sílu, ale i do sebe čerpají škodlivé látky z fyzického těla a negativní vibrace z éterického těla a z okolí. Mnohé kameny se přitom zabarví ale i pukají. V takovém případě by neměly být dále užívány, a pokud je navrátíte zpět do země, můžete po nějaké době se zkusit přesvědčit, zda se kamenu nevrátila původní barva a průzračnost. Pokud budete používat neočištěný kámen, může se stát, že do sebe nasajete negativní vibrace všech lidí, kteří přišli s kamenem do kontaktu.
K očištění polodrahokamů můžete použit vodu a mořskou sůl.
Několik krátkých návodů na očištění
I. K rychlému očištění stačí, když kámen držíte minutu či dvě pod tekoucí vodou, v ideálním případě v pramenité vodě ale v nouzi postačí i vodovod.
II. Pro důkladné očištění nechte kameny přes noc ležet ve vodě s rozpuštěnou mořskou solí. Další možnost je "zahrabat" kámen přes noc do mořské soli. Použitou sůl a vodu už k ničemu nepoužívejte a vyhoďte. Po očištění by se kameny měly nechat ležet několik hodin na slunečním svitu.
Kameny je důležité pravidelně čistit nejméně 2-3 krát ročně. Po nemoci či velké zátěži je dobré vyčistit kámen pod tekoucí vodou a opět nabít energií Slunce nebo Měsíce.
Některé kameny a jejich užití v ↓Cč↓

ACHÁT
Použití: síla, odvaha, léčení, ochrana, důvěra, porod, úspěch
Užití: Používá v kouzlech a magických rituálech, které se týkají síly, odvahy, ochrany. Achát se s úspěchem užívá v kouzlech lásky. Je považován za ochránce před uhranutím a posedlostí ďáblem. Propůjčuje nám vyrovnanost a chrání nás před nežádoucími vlivy. Tímto způsobem posiluje sebeúctu a dává schopnost rozumět vlastnímu tělu i cit pro skryté myšlenky v nás samých i v ostatních lidech. Pomáhá při nevyrovnané psychice a některá psychická onemocnění dovede potlačit. Podle některých pramenů se mu připisuje schopnost přitahovat dědictví a upozorňovat na skryté poklady. Je využíván při léčení bolestí hlavy a kožních nemocí. Odstraňuje apatii. Má příznivé účinky proti skleróze.
AKVAMARÍN
Použití: kámen štěstí a dobré pohody, ma léčivé účinky. Barva je zelená, modrozelená nebo světle modrá. Odstraňuje strach a stres a rozvíjí odvahu. Ovlivňuje krční čakru a je spojován s planetou Merkur. Je kámen mystiků a hledání upřímného. Pomáhá zachovávat čistotu mysli a nevinnost, daruje tak vnitřní svobodu. Je vhodný k meditaci. V centru krční čakry má vlastnost odstraňovat navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami, podporuje léčbu dýchacích cest, sliznice a plic, tlumí kašel, astma a průběh černého kašle a záškrtu. Výborně pomáhá vyjádřit naše myšlenky. Jako elixír podporuje komunikaci. Jeho vibrace pomáhají rozšiřovat rozsah vnímání toho, co se kolem děje a toho, jak správně s okolním světem komunikovat. Pomáhá navodit hluboké vnitřní uvolnění.
AMAZONIT
Použití: Tento modrozelený kámen používají s úspěchem hlavně hazardní hráči, aby přivábili peněžní štěstí. Používá jej také každý, kdo chce úspěch.AMETYST
Planeta: Jupiter, Neptun
Element: voda
Použití: sny, léčení, psychika, klid, láska, ochrana před zloději, odvaha, štěstí
Magické užití: ochraňuje proti kouzlům a čarodějnictví, je-li vyryt do podoby Měsíce a Slunce a nošen na krku. Je-li vložen pod polštář, navozuje příjemné sny. Vyvolává klidný spánek a příjemné, léčivé a věštecké sny. Tiší strach, posiluje naděje. Zahání pocit viny a sebeobelhávání. Pomáhá v boji proti závislostem, jako je alkoholismus, a poskytuje dobrý úsudek. Uklidňuje citové bouře, přidává odvahu a je dobrým amuletem pro cestovatele. Chrání před zloději, zraněním, nemocí a nebezpečím. Ametyst je kámen duchovní, nosí se během rozjímání nebo bývá umístěn na meditačních oltářích. Můžeme je mít také uloženy u svých tarotových karet, run či mincí I-ťing, aby tak zvýšil jejich vnitřní energii.

AVENTURÍN
Planeta: Merkur
Element: vzduch
Použití: duchovní síly, zrak, klid, léčení, štěstí
Aventurín se nosí k posílení zraku. Dále se používá v kouzlech
ke zvýšení vnímavosti, k pozvednutí inteligence. Využívá se také v magii hazardních her a je populárním hráčským talismanem. Aventurín se také používá v magii přitahování peněz. Jeho zelená barva má uklidňující účinky a urychluje léčení. Je to také kámen štěstí.

AZURIT
Planeta: Venuše
Element: voda
Použití: psychika, sny, věštění, léčení
V magii využíván ke zvyšování psychických sil. Pod polštář se vkládá pro přivolání věšteckých snů. Azurit patří k nejmocnějším kamenům. Symbolizuje vědění a moudrost, spirituální vnímavost, intuitivní schopnost, jasnovidnost a senzibilitu. Je kamenem meditace. Aktivuje vnitřní vnímavost k potřebám duše a duchovního poznání a jasnovidnost. Otevírá bránu k duchovnímu spojení a odstraňuje zábrany na duchovní cestě. Pomáhá rozpoznat a duchovně zpracovat vize i sny. V čelní čakře otevírá bránu duchovnímu spojení našeho pravého já s božským v srdci, s čistou, všezahrnující láskou. Nabádá nás nehledat usilovně pravdu, neboť právě toto úsilí by nás od ní, prosté skutečnosti, která v nás stále je, naopak vzdalovalo. Pracovat na sobě a přitom nechat věcem volný průběh, oprostit se od chtění, vášní a připoutanosti, neboť žijeme-li v trvalém míru duše, cítíme kolem sebe jen lásku a harmonii. Dodává sílu a je vhodný při zotavování poškozených a zraněných orgánů. Zklidňuje nervový systém. Čistí krev, podporuje intuici a psychické schopnosti.
CITRÍN
Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití: proti nočním můrám, ochrana, meditace, lečí
Rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti a pomáhá nalézt řešení při začátcích projektů. Dodává energii, pomáhá při depresi, nervozitě a únavě. Podporuje imunitní systém organismu. Naši předci přisuzovali citrínu schopnost učinit svého majitele milým a oblíbeným. Povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje tvořivost a schopnost komunikace, potlačuje snahy po sebepoškozování. Dovádí člověka k harmonizaci astrálního, mentálního, spirituálního a emočního světa v něm. Je doporučován při chorobách srdce a oběhového systému, ledvin, jater a svalů. Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Jeho silný účinek na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku a na očištění střevního traktu od jedovatých látek. Má vliv na čistotu pleti. Zlepšuje elektromagnetické pole těla. Přináší nerušený spánek. Je vhodný při zánětech slepého střeva. Uchovávaný v peněžence pomáhá hromadit a uchovat si bohatství. Je to jeden z nejlepších kamenů pro snižování váhy.
FLUORIT
Použití: mentální síly
Nemá dlouhou historii magického užití. Jeho vlivy se dnes teprve objevují.
Fluorit pracuje s vědomím. Je užitečný v posilování myšlenek. Potlačuje silné emoce a urovnává myšlení, zabraňuje zoufalství, vzteku a potlačuje deprese. Je také výborným pohlcovačem negativní energie. Nalézá se v mnoha barevných odstínech. Používá se v elixírech pro svůj příznivý účinek na kosti a zuby. Uvolňuje negativitu a emoční blokády. Může zpomalit růst rakovinových nádorů. Je vhodný pro meditaci a ovlivňuje čelní čakru. Podporuje rozvoj našeho ducha tím, že získá schopnost rozpoznávat úplnou pravdu, odtud jeho další název "kámen géniů". Zušlechťuje vibrace našich mozkových buněk a umožňuje našemu duchovnu přístup a styk s jemnými, vyššími rovinami skutečnosti. Pomáhá nám vnímat i chápat energie skryté pod povrchem vnějších jevů. Pod jeho vlivem se stanou naše intuitivní vědomosti jasnými a pochopitelnými. Napomáhá k tvorbě dokonalého těla, proto by měl být nošen především dětmi.
GRANÁT
Planeta: Mars
Element: oheň
Použití: léčení, ochrana, síla vůle, sebedůvěra, úspěch, léčí pohlavní orgány
Je kámen ohně, vášně, ale i čistoty srdce. Dodává životní energii, burcuje k činnosti jakéhokoli druhu, probouzí v nás aktivitu sexuální, ale i obecnou, a podporuje naše nadšení a vytrvalost. Posiluje naši vůli, sebedůvěru a v krizových situacích zmírňuje depresi. Obecně je především znám jako kámen lásky. V rovině fyzické dodává našemu organismu sílu k regeneraci, k obnově buněk, podporuje tvorbu červených krvinek a upravuje krevní tlak. Červené granáty se používají jako náhrada rubínu. Pomáhá zastavit krvácení, povzbuzuje vitalitu a působí jako sexuální stimulátor. Upravuje hormonální a sexuální poruchy a podporuje fantazii. Léčí srdce, krevní oběh, mozek, játra. Je vhodný i pro děti. Odbourává iluze.
HEMATIT
Planeta: Saturn
Element: oheň
Použití: léčení
Byl používán jako zastavovač krvácení. Napomáhá tvorbě bílých krvinek a posiluje paměť. Působí na prokrvení ledvin. Dodnes se hematit doporučuje při tachykardii srdce, lýtkové křeči, strnutí šíje, bolesti zad, onemocnění sleziny a proti nespavosti. Dodává pevnost a sílu organismu. V obdobích, kdy je tělo fyzicky i duševně přetíženo, lze použít při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje. Pomáhá v rekonvalescenci po nemoci. Po nemoci podporuje uzdravení a má vliv na tvorbu krve. Čarodějnice jej používají ke kresbě magických kruhů a znaků. Vyvažuje jin-jang, a ovlivňuje krční a základní čakru.
CHALCEDON
Planeta: Měsíc
Element: voda
Použití: klid, proti podrážděnosti, podporuje sebevyjádření
Už od pradávna je chalcedon považován za kámen řečníků. Kdo na něj dýchne a dotkne se ho jazykem, bude prý nadán darem výřečnosti. Držený v ruce nebo nošený na řetízku na krku podporuje živost, vytříbenost a harmonii našeho projevu a pomáhá nám překonat zábrany v řeči. V Tibetu platí bílý chalcedon za symbol bílého čistého květu lotosu. Vyvolává v nás schopnosti léčit. Z těchto důvodů se nosil chalcedon již před několika tisíci lety jako talisman proti stavům slabosti, zádumčivosti a nespokojenosti. Chalcedon pověšený na krku znamená sílu a moudrost. Zklidňuje a vyrovnává mysl, přepjaté nervy a zeslabuje stav beznaděje. Tlumí vzrušení. Podporuje tvorbu mléka u kojících matek, zastavuje krvácení a usnadňuje porod.
DIAMANT
Planeta: Slunce
Element: oheň
Použití: spiritualita, sexuální dysfunkce, ochrana, odvaha, klid, smíření, léčení, síla
Legenda praví, že Evropané poprvé "objevili" diamanty u šamana. Takže je pravděpodobné, že je africký šaman používal stejně, jako šamani v jiných částech světa používají krystaly křišťálu. Kámen byl a stále je ceněn pro svůj spektrální žár. Je symbol pevnosti, nebojácnosti a ohně, symbol poznání a dokonalosti. Očišťuje myšlenky a staví barieru proti negativním proudům energie kolem nás. Používá se proti všem nemocem a zraněním - kašel, hleny, lymfatický systém, bolesti zubů, nespavost, křeče. Zastavuje koktání. Jako amulet zabraňuje skleróze, odstraňuje sexuální potíže a přitahuje druhé pohlaví. Zesílí jakoukoliv energii, která je v těle. Zlepšuje vnímání, pohlavní orgány, imunitní systém a může také výborně pomáhat při nemocech, jako je AIDS, rakovina a cukrovka. Můžeme nahradit zirkonem.
CHRYZOPAS
Planeta: Venuše
Element: země
Použití: radost, štěstí, úspěch, přátelství, ochrana, léčení
Zklidňuje nejistoty, obavy a beznaděje, projasňuje zdánlivě neřešitelné a spletité problémy. Hluboká traumata, která léta leží v našem podvědomí, jako těžký kámen se pod jeho vlivem rozplynou jako ošklivý sen, když z něj procitneme. V duchovní rovině přináší trvalý pocit jednoty s celkem, důvěru v Boží vedení a lásku, pomáhá nám trpělivě snášet i všechnu bolest a příkoří, neboť s jeho pomocí prohlédneme a poznáme, že vše má nějaký vyšší, i když nám dosud neznámý smysl. Posiluje vytrvalost v hledání pravdy, pravého smyslu života, aniž propadneme fanatickému úsilí dobrat se těchto vyšších principů za každou cenu. Pomáhá nám najít sebe sama, věřit si, hledat jistotu a odpovědi na otázky především ve vlastním nitru a příliš se nespoléhat na vnější pomoc harmonizuje, zklidňuje neklidné duše, projasňuje zdánlivě spletité problémy a vynáší do vědomí a podvědomí zasutá traumata. Pomáhá při očních potížích, dně, epilepsii, vyrovnává srdeční rytmy a je dobrou prevencí proti senilitě.

JADEIT
Planeta: Venuše
Element: voda
Použití: láska, léčení, dlouhověkost, moudrost, ochrana, zahradničení, prosperita, peníze. Kámen přitahující lásku. V Číně jej vybrušují do tvaru motýla, aby přivolal lásku. Dává se také často jako zásnubní dárek.
Uklidňující barva jadeitu má také léčivé účinky. Pomáhá tělu k celkové regeneraci. Působí především na ledviny, srdce a žaludek. Je výborný také jako prevence před nemocemi a zdravotními problémy. Pro nabytí moudrosti se nosí na sobě či u sebe, nebo přikládá k třetímu oku. Jadeit posiluje mentální schopnosti a napomáhá dedukci. Je kámen ochranný. Chrání před neštěstím a nehodami. Pokládá se na oltář spolu s fialovými svíčkami nebo se nosí během provádění obranné magie. Kámen lásky, klidu a harmonie. V citovém životě přináší mír, harmonii, tichou radost, pochopení, ohleduplnost vycházející z hloubi naší duše. Podporuje imunitní systém organismu, léčí ledvinové nemocí a choroby, upravuje špatnou filtraci a odvodnění těla. Zmírňuje průběh chřipkových onemocnění, bolesti hlavy a migrény. Je znám po celém orientu pro svůj blahodárný vliv na plodnost. Jeho zelená barva snižuje horečku. Vyrovnává srdce a emoce. Pod jeho vlivem můžeme objevit a prožít krásu ve všech formách a projevech. Činí nás schopnými vcítit se do druhých tak, abychom mohli vždy ze svého srdce dát to pravé a v pravý okamžik. Při neklidu a při neúnavnosti odstraňuje křečovitost a dodává tělu pocit blahé, klidné spokojenosti. Věřilo se, že léčí choroby ledvin. Parapsychologové tvrdí, že usnadňuje rozpomenutí na minulé existence. Usnadňuje mezilidskou komunikaci, napomáhá vědomí vyšších rovin bytí, je symbolem boží lásky. Používá se jako náhražka smaragdu. Je kamenem dobrého materiálního zabezpečení. Zabraňuje únavě, prodlužuje život a zabraňuje rozkladu těla po smrti.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama