Zákon příčiny a následku

4. july 2011 at 8:57 | May:) |  Základní info&Pravidla
Když už jsem u těch magických pravidel, tak sem rovnou dám jeden asi z nejdůležitějších zákonů - zákon příčiny a následku. Myslím, že je dobré ho znát. Klik ↓Cč↓

Podle principu příčiny a následku se nic neděje náhodou. Všechno ve vesmíru má určitelnou příčinu. Pokud se zdá, že něco nestalo náhodou, znamená to jen, že tato příčina je nepoznaná. Veškeré dění na tomto světě podléhá principu příčiny a následku. Veškeré viditelné stvoření je, jak už název napovídá, působení, za nímž vždy stojí nějaký stvořitel, jehož vůle se tak projevuje. Kde je stvoření, musí být vždy stvořitel, neboť zákon říká: "Nic nepochází z ničeho."
Vždy existuje spojitost mezi tím, co bylo, a tím, co následuje. Veškeré dění se řídí zákonem příčiny a následku. To, čemu říkáme náhoda, je výrazem skryté, neznámé příčiny - nikdy se nic neděje bezdůvodně. Můžeme samozřejmě dělat, co se nám zachce, ale v podstatě nemůžeme jen tak "chtít co chceme". I pro naši vůli totiž existuje příčina, která se stává z vlivů okolního prostředí, z mínění, zkušeností a okolností, a ty všechny také mají svou příčinu. Přesto máme v každém okamžiku svého života možnost do tohoto řetězce zasáhnout, změnit působení nebo také vytvořit novou příčinu. Je ale nutné znát tento zákon, protože bez znalosti tohoto zákona vás mohou zbytečně ovlivňovat vnější faktory, třeba přání těch, kdo na nás záměrně zaměřují sílu. Tento zákon nelze zastavit je však možné použít vyšší vůle, abyste překonali nižší vliv. Působení zákona příčiny a následku vnímáme nejcitelněji, když se nám projeví jako osud. Vědomá znalost příčiny a následku doprovázená záměrem a praxí vám pomůže povznést se nad vnější vlivy.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Christina Christina | Web | 4. july 2011 at 12:26 | React

Děkuju ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama