Harmonizace čaker

30. july 2011 at 19:03 | May:) |  Čakry
V tomhle článku de dozvíte jak ony čakry můžete harmonizovat. Na výběr jsou tři způsoby, já dávám přednost tomu třetímu, páč mám problémy z viualizací, takže třetí možnost je pro mě nejjednodušší. Jinak z tímhle cvičením mám dobré zkušenosti.. jednu dobu jsem měla depky, no a kupodivu mi tohle pomohlo. Hned jak jsem to párkrát zkusila, tak jsem se nemohla neusmívat a cítila jsem se.. happy :) ale nevím, jak to funguje na ostatní :D Více ↓Cč↓
Meditace pomocí barev
Možnost jak používat barvy "vnitřně", vyžaduje schopnost vizualizace - znamená to, že si vytvoříme svojí duchovní silou vnitřní obraz. K meditaci na barvy a čakry se pohodlně posadíme tak, aby páteř byla rovná, zavřeme oči a vnitřně se uklidníme. Dech je klidný a pravidelný. Když přijdou nějaké myšlenky, věnujte jim pozornost a nechte je odplynout. Více ↓Cč↓

Nyní obraťte pozornost ke své druhé čakře, která se nachází asi na šířku dlaně pod pupkem. Také tady vytvořte kouli, ale v barvě oranžové. Opět se pokuste vnímat co nejzřetelněji kouli a nechat ji působit co nejdéle.
Čakra srdce vyžaduje kouli dvousvětelnou - dvoubarevnou, uvnitř růžová a na kraji zářící jasně zelená barva. Vnímejte tyto barvy velmi pozorně - ponořte se do její krásy než ve vás vznikne pocit spokojenosti a radostného očekávání.
Nyní pokračujte až na šestou čakru, ta má barvu indigově modrou. Také tady nejdřív vytvořte malý bod, který se vyvine ve světelnou zářící kouli. Chvíli nechte kouli působit - až do té doby než si budete myslet, že vám to stačí.
Potom co jste rozzářili všech sedm čaker, setrvejte ještě chvíli v klidu a pak pomalu otevřete oči. Meditace by měla trvat asi dvacet minut.
Před použitím by měli být kameny očištěny, protože nám dávají sílu, ale také přijímají škodlivé látky z fyzického těla a negativní vibrace z éterického těla a z okolí - tímto způsobem vás ochraňují a očišťují. Mnohé kameny se přitom zabarvují nebo i pukají, v takovém případě by se neměly už používat.
Nyní si můžete zapálit vonnou tyčinku a pustit meditační hudbu, pokud máte chuť. Najděte si místo, na kterém můžete pohodlně ležet, a kde nebudete tak půl hodiny nikým rušeni. Lehněte si uvolněně na záda s nohama u sebe. Nejlepší je, když budou ležet kameny na nahém těle.
Leží-li kameny na svých místech, položte ruce podél těla, zavřete oči a pozorujte vnitřně, jak do vás proudí energie. Neposuzujte ani neanalyzujte zážitky při působení polodrahokamů. Síla polodrahokamů podporuje samouzdravovací sílu. Nepotlačujte žádné pocity, ale ani je neposilujte. Máte-li pocit, že některá čakra potřebuje zvlášť očistit, podpořte působení kamene křišťálem.
K první čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě červené - rubín, hematit, krvavý jaspis, granát červený korál, achát,….
K třetí čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě žluté, zlaté - tygří oko, jantar, topas, citrín,….
K páté čakře jsou přiřazeny kameny v barvě modré, stříbrné, zelenavě modré - akvamarín, tyrkys, chalcedon.
K sedmé čakře jsou přiřazeny kameny v barvě bílé, fialové, zlatavé - ametyst, křišťál.

1. cvičení - kontrakce první čakry
Volně vydechneme a pak se pokusíme stáhnout co největší silou břicho dovnitř do spodní oblasti pánve. Nejprve tlačíme řitní a hýžďové svalstvo k sobě a vtahujeme ho dovnitř těla, jako bychom chtěli zabránit vyprázdnění střev. Pak podobným způsobem co nejvíce vtáhneme pohlavní orgány. Nakonec se pokusíme ještě podbřišek v oblasti pupku vtáhnout co nejvíce směrem k páteři. Tento poslední krok cvičení podporuje obě příchozí kontrakce, protože konečník a pohlavní orgány jsou tak vtahovány zároveň dozadu a vzhůru.
Celé cvičení pak uděláme ještě potřetí. Potom si dopřejeme několik minut odpočinku, přitom setrváme s naším vědomím v místech předchozí kontrakce. Tento cvik uvolňuje především blokády v první a druhé čakře a povzbuzuje sílu kundalíní. Vzniklý pocit energie nebo tepla je žádoucí a normální.
Setrváme i nadále v našem uvolněném vnitřním stavu klidu a míru. Dech je klidný a pravidelný. S výdechem se nyní pokusíme vtáhnout bránici nahoru směrem k hrudníku. Přitom jsou zároveň orgány z horní části břicha tlačeny dozadu směrem k páteři. Také toto silné stažení se pokusíme několik vteřin udržet. Pak se na několik vteřin uvolníme a opakujeme toto cvičení ještě dvakrát.
3. cvičení - kontrakce krku
Po postupném provádění těchto tří cvičení se budete okamžitě cítit výrazně lépe. Cvičení se provádí 2x denně ráno a večer
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Amy a MišQa Amy a MišQa | Web | 30. july 2011 at 20:36 | React

a můžu vědět kde si stáhla photoshop??

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama